Проведення водних процедур завжди допомагає нам освіжити думки, звільнити розум та відпочити від насиченого ритму повсякденного життя. Басейн — не лише відмінний спосіб переключитись та із задоволенням провести час, але й ефективний спосіб оздоровлення організму.

Різновиди басейнів для ваших потреб

В нас ви можете знайти басейни для відпочинку чи занять спортом, для дому чи дачі, для укріплення здоров’я, а також обладнання для них.

В залежності від ваших потреб та можливостей можна обрати такі види басейнів:

 1. Збірні — басейни, що легко та швидко встановлюються й розбираються. Конструкція стійка до пошкоджень, різких перепадів температури та морозів. До збірних відносяться каркасні та надувні.

Каркасні — просто встановлюються, не потребують особливих умов з обслуговування, стійкі до механічних пошкоджень. Ідеальний варіант для відпочинку в колі сім’ї або компанії друзів на дачі або у приватному будинку.

Надувні — бюджетний варіант, який не вимагає багато місця та додаткових маніпуляцій щодо встановлення і догляду, однак строк служби доволі низький, у порівнянні з іншими. Відмінно підійде для ваших дітей і організації їх активного дозвілля.

 1. Стаціонарні — у цій категорії три різновиди: пластикові, бетонні, з композитного матеріалу. Але почати розповідь треба з того, що під терміном «стаціонарний» треба розуміти басейн, який встановлюється на певній ділянці на довгі роки. Його на зиму не прибирають, влітку заново не встановлюють. Єдине, що такі басейни один від одного відрізняються лише матеріалом, з якого виготовляється чаша. Є й інші відмінності, але вони непрямі. Наприклад, з навісом або без навісу, повністю закриті (в павільйоні) або частково, з підсвічуванням чи ні, посилена система фільтрації або проста. Чим більше опцій, тим дорожче сам басейн.
 2. Гідромасажні — можливість влаштувати справжній спа-салон у вашому будинку. Ідеальне поєднання приємних водних процедур з корисними властивостями масажу. Можливо змонтувати на вулиці і використовувати навіть взимку.

Обладнання для басейнів

Навіть маленький за розміром басейн вимагає ретельного догляду та правильної експлуатації. Для цього необхідне встановлення додаткового обладнання. До нього входить:

 • система фільтрації;
 • насос;
 • пристрої для підігріву води;
 • система дезінфекції;
 • допоміжні елементи: фонтани, водоспади, протитечії, світильники, сходи, гірки та спортивне спорядження.

Фільтр відіграє важливу роль у підтриманні чистоти в басейні. Він очистить воду від нерозчинних механічних часток, зробить її прозорою та кристально чистою, без неприємного запаху чи присмаку. Підбір систем фільтрації краще довірити професіоналу, адже їх існує дуже багато: з кварцовим піском, гранульованим чи брикетним вугіллям, поліпропіленовим волокном. Для водойм великого масштабу слід обирати фільтр високої потужності.

Насос є основою будь-якого басейну. Від його належного функціонування залежить робота усіх інших механізмів та додаткових пристроїв. Він проганяє воду до фільтра та інших агрегатів, перш ніж вона потрапить у басейн.

Обладнання для підігріву води відповідає за встановлення приємної та комфортної для нашого тіла температури. Зазвичай тут використовуються електропідігрівачі або ж спеціальні теплообмінники.

Для дезінфекції води у басейнах раніше активно використовували хлорування. Однак такий метод очищення може бути шкідливим для людей, викликати алергічні реакції та навіть спровокувати захворювання. Тому для якісної дезінфекції слід обрати більш сучасні способи: озонування, сольовий електроліз, використання ультрафіолету та безхлорних систем.

До додаткового обладнання басейнів можна віднести:

 • пристрої для очищення поверхні води: щітки, ручні та автоматичні пилососи, шланги, сачки та інше;
 • протитечії та водоспади — додають загадковості та приємної атмосфери, а також можуть створювати тонізуючі хвилі та потоки бульбашок для гідромасажу;
 • невеликі кліматичні системи — осушувачі повітря, які використовуються для басейнів у закритих приміщеннях, щоб запобігти появі грибкових інфекцій на стінах.

Ми допоможемо вам підібрати басейн вашої мрії, а також скласти список необхідного обладнання для нього. Відпочивайте безпечно та з комфортом.